Kunstnerne på vej

Disse kunstnere præsenterer deres værker i Ridehuset i 2022! Opdateres løbende.

Vi ses i Ridehuset i uge 41 - lige før efterårsferien.


 

 

 

 
 

Anette Andersen

Drosselvej 10
8660 Skanderborg 
Mobil + 4522 46 9212
www.anetteandersen.com


Tove Appel

Havet 100, Bønnerup Strand
8585 Glesborg
Appel.tove@gmail.com
www.galleri-tappel.dk
Tlf. +45 8638 6700 mobil + 45 2715 3800

 


Eva Dahl Angaard

EVAART
Korsbakken 16, Rødding
8830 Tjele 
Mobil; + 45 2710 5109
Facebook: evatheartist
Instagram: evaangaard

 

 

 


Kirsten Balisager

Kragelunds Allé 1 H
8270 Højbjerg
Tlf +45 86 202039
Mobil +45 51 277558
kirsten.ballisager@mail.tele.dk
www.kirstenballisager.dk

 


 

 

 

 
 

Marika Bjørn

mobil +45 2281 1930
marika@artbymarika.dk
www.artbymarika.dk
Facebook: ArtbyMarika
Instagram Marika Bjørn

 

 

 


Benthe Blæsild

Assensgade 17 st. tv. 
8000 Aarhus C
Mobil: +45 2874 4049
blaesildbenthe@gmail.com
www.bentheblaesild.dk

 

 

 


Hanne Bonde 

Farrevej 16

8464  Galten

hanne@kaldpaakunsten.dk

Mobil +45 4236 2911

Facebook: Kald Paa Kunsten

Instagram: kaldpaakunsten_

www.kaldpaakunsten.dk

 

 


 

 

 

 

Eva Brokholm

Vejstruprød Landevej 6
6093 Sjølund
Mobil 2216 3573
info@evabrokholm.dk
www.evabrokholm.dk

 


Lissie Trier Boye

Virupvej 168
8530 Hjortshøj
Mobil +45 4028 3957
www.triermalerier.dk
lissieboye@gmail.com
facebook: Triermalerier

 

 

 


 

 

 

 
 

Marie With Bøje

Mobil: +45 2980 3917
www.marieboje.dk
info@marieboje.dk

 


 


Lisbeth Dahl

Skejbygaardsvej 390
8240 Risskov
lisbeth.da@hotmail.com
www.gallerilisbethdahl.dk
Instagram: lisbeth.dahl.17
Facebook: lisbeth dahl

 

 

 


Asse Due

Keramiker
Risdalsvej 31
8260  Risskov 
Mobil; + 45 2721 3779 
asse@asse.dk
www.asse.dk

 

 

 


 

 

 

 
 

Karen Hedvig Duelund

Krapplak, Oddervej 93
8270 Højbjerg
ka-du@stofanet.dk
Mobil. +45 3022 0090
www.karenduelund.dk

 

 


 

 

 

 
 

Kisse Filipsen

AtelierJP17b
J. P. Larsens Vej 17b
8220 BrabrandMobil: +45 2019 3747
kisse@webspeed.dk
www.filipart.dk
www.atelierjp17b.dk



 

 

 

 
 

Lise Glad

Sofievej 5
8420 Knebel
Mobil +45 2096 2467
Lise@grgroup.dk
www.liseglad.dk

 


 

 

 

 

Lisbeth Holst Gundersen 
Kølstrupvej 42 

5330 Munkebo 
Mobil +45 2891 9137
Facebook: Lisbeth Holst Gundersen
Instagram: Madamholst 
Madameholst@hotmail.dk
www.madameholst.dk
el. www.madameholst.com

 


 

 

 

 

Lone Fauerskov
Havrebakken 39,
8200 Århus N.
kunst@lonefauerskov.dk
Www.lonefauerskov.dk
mobil: 4063 7190

 


 

 

 

 
 

Mette Hansgaard

Rørholmsgade 10
1352 København K.
Tlf. +45 4268 0900 
metteskunst@gmail.com 
www.mettehansgaard.dk
Facebook: @ateliermettehansgaard 
Instagram: @gallerihansgaard 

 

 

 

 


 

 

 

 

Majken Hejnfelt

Fjordparken 32
3600 Frederikssund
Mobil: +45 2616 7573
maiken@hejnfelt.dk
www.atelier1.dk

 


 

 

 

 
 

Kathrine Iversen

Skovvejen,
8000 Aarhus C
Mobil: +45 60459241
iv_kathrine@hotmail.com
Instagram: kathrine.iversen_


 

 

 

 
 

Klaus Jensen

Tylstrupvej 63
Ravnstrup
9320 Hjallerup
Mobil +45 2667 2154
info@klausjensenhavekunst.dk
Facebook.com/havekunst
www.klausjensenhavekunst.dk

 


Trine Kandborg

Grejs Bakke 8
7100 Vejle
Mobil +45 2618 2373
Facebook, Billedkunstner Trine Kandborg
Instagram, trine_kandborg

 

 

 

 


Vivi Højer Kofod

Frederiksborgvej 220
4000 Roskilde
Mobil +45 20 44 07 89
vivi.kofod@gmail.com

 

 

 


Poul Kokholm

Hjortholmvej 5
8930 Randers
Mobil +45 2560 1764
poul@kokholmkunst.dk
www.kokholmkunst.dk

 


Alice Kops

Hedeskovvej 30
8520 Lystrup
Mobil +45 2012 3013
post@a-kops.dk
www.kopsart.dk

 

 


Mette Skov Mærsk

Thulevej 44
7100 Vejle
Tlf. 6165 0122


mette@metteskovmaersk.dk
www.metteskovmaersk.dk
Instagram: @skovakvarel
Facebook: skovakvarel

 


Kirsten Mønsted

Maleri
Præstegårdsvej 11A
7100 Vejle
Mobil 2893 0099
mkmonsteds@gmail.com
www.monsteds.dk

 

 


 

 

 

 
 

Ejvind Nielsen

 

Skanderborgvej 166
8260 Viby J
Mobil +45 2164 6675
nielsen@ejvind.com
www.ejvind.com

 

 

 


Mogens Mønsted

Skulptur
Præstegårdsvej 11A
7100 Vejle
Mobil 2893 0099
mkmonsteds@gmail.com
www.monsteds.dk

 


 

 

 

 
 

Kai Pedersen

Præstelodden,
8330 Beder
Mobil: +45 5157 5711
kaipbeder@gmail.com
Instagram: kai_pedersen_kunst

 


Mari-Ann Petersen Art

 

Bispehavevej 57 4th
8210 Århus V
Mobil +45 3139 0214
Mariann@mariannpetersenart.dk
www.mariannpetersenart.dk
Facebook og instagram :@mariannpetersenart

 

 


 

 

 

 
 

Britt Rassing

 

Kløvermarksvej 15
8370 Hadsten
Mobil+45 2229 3154
brittrassing@gmail.com
www.brittrassing.dk


Lene Worsøe

Kystyvejen 45 st
8000 Aarhus C 
Mobil: +45 3072 0973
leneworsoe@gmail.com
facebook: Lene Worsøe, naivistiske malerier

 

 

 


 

 

 

 
 

Ingerlise Aarup

Galleri-aarup.dk
Mobil +45 2537 0641
Ilaarup@gmail.com