Udstillere 2017

Årets udstillere glæder sig til at præsentere endnu flere værker for dig og din familie. 

Katrine Aastrøm

Brendstrupvej 61

8200 Aarhus N

Mobil 2262 2205


Anette Andersen

Drosselvej 10

8660 Skanderborg

Tlf. 2246 9212

aa@anetteadersen.com

www.anetteandersen.com

 

 


 

Tove Appel
Galleri Tappel

Havet 100, Bønnerup Strand

8585 Glesborg

Tlf. 8638 6700

appel.tove@gmail.com

www.glas-huset.dk

 


Jonna Axelsen
Østergårdsvej 235c Astrup
8355 Solbjerg
Mobil 2617 9890
jaxart@live.dk
www.jaxart.dk

 

 


 

David Bjerre

Rønvangen 230

8382 Hinnerup

Mobil 2685 2827

Mail@davidbjerre.com

www.davidbjerre.com

 

 

 

 

 


Tom Boe

Strandagervej 29

8250 Egå

Tlf. 5157 0019

tobo@rtm-as.dk

www.galleriboe.dk

 


Lissie Boye

Virupvej 168

8530 Hjortshøj

tlf. 4028 3957

kontakt@triermalerier.dk

facebook: triermalerier

 

 

 


Gitte Brandstrup

8240 Risskov
Mobil 2868 7035
gbrandstrup@hotmail.com
www.livetsgalleri.dk

 


Eva Brokholm

Vejstruprød Landevej 5

6093 Sjølund

Mobil 2216 3573

www.evabrokholm.dk

info@evabrokholm.dk

 


Charlotte Bruun

Stubdrupvej 28, Harte

6000 Kolding

Mobil 4076 3147

charlottebruun66@gmail.com

www.charlottebruun.dk

 

 


 

 

 

 

 

 


Jørgen Bæk.

H.C.Andersens vej 2, 

8723 Løsning.

Mobil 2666 7797          

jorgenbaek@gmail.com

WWW.jorgenbaek.dk  

jorgenbaek.blogspot.com

 

 

 


Søren Dujo Løvstrøm

Gl. Aalborgvej 88, Bjerget

7741 Frøstrup

Tlf. 2285 3817

Galleri@dujo.dk

www.dujo.dk

 

 

 


Helle Dupont

Strårupmarkvej 21

6091 Bjert

Tlf. 4072 6471

helle@dupont-art.dk 

www.dupont-art.dk

 

 

 

 


Lone Fauerskov

Havrebakken 39

8200 Århus N

Mobil 4063 7190

kunst@lonefauerskov.dk

www.lonefauerskov.dk

 

 

 


Søren Fisker

Mustrupvej 45

8320 Mårslet

Mobil  60 22 99 10
s@fiskermail.dk

www.pantonegalleriet.dk

 

 

 


Hans Frørup
Nielstrupvej 12, Voldum
8370 Hadsten
Tlf. 2967 1560
frorup@privat.dk
www.hansfrorup.dk

 


Kirsten Gissel
Tulipanparken 39
8700 Horsens
Tlf. 2847 3227
tulipan@c.dk

www.gissel-art.dk

Facebook: gissel-art.dk

 


Jens-Erik Søholt Hammerum

Tisvilde Bygade 51

3220 Tisvildeleje

Tlf. 5090 5019

jehammerum@gmail.com

www.jehammerum.dk

 


Helle Guldsten Hansen

Galleri Mossøhus

Vædebrovej 6

8660 Skanderborg

tlf. 6076 5333

helleguldsten@gmail.com

www.gallerimossoehus.dk

 

 


 

Lone Hedegaard

Galleri Lone Hedegaard

Tlf. 4034 7618

post@lonehedegaard.dk

www.lonehedegaard.dk

 

 

 

 


Maiken Hejnfelt

Fjordparken 32

3600 Frederikssund

Mobil: +45 2616 7573

maiken@hejnfelt.dk

www.atelier1.dk

 

 

 

 

 


Marianne Helstrup

Grønnegade 71, 4.2

8000  Aarhus C

Mobil 4013 2506

Marianne.Helstrup@gmail.com

www.MarianneHelstrup.dk

 

 


 

Jette Hvid
Lærkevej 10, Hammerum
7400 Herning

Mobil 2849 6014
www.jette-hvid.dk
jette.hvid@hotmail.com

 

 

 

 


Britta Haakansson

Linåvænget 1

7451 Sunds

Tlf 20770524 

britta@haakanssonkunst.dk

www.haakanssonkunst.dk

 

 

 

 


Per Kjeld Jensen

Broagervej 10

8240 Risskov

Mobil +45 2283 4142

Tlf. 8617 4449

art@perkjeld

www.perkjeld.dk

 

 

 


Alice Karup Kops

Billedkunstner

Hedeskovvej 30

8520 Lystrup

Mobil 20 12 30 13

www.a-kops.dk

alice@a-kops.dk

 


Ilse Larsen

Ådalvej 32

9300 Sæby

kontakt@galleri-ilse.dk

www.galleri-ilse.dk

 

 


Har meldt afbud i sidste øjeblik af personlige årsager. Ann Sigh overtager stand 33. 

Toni Lie 

Tlf. 2811 6902
T.liekunst@gmail.com

Facebook: Malerier af Toni Lie


 

 


Eva Flensted Madsen

Stenhøjsvej 10

8260 Viby j, Århus

Tlf. 2184 0034

Evasmalerier@gmail.com

www.evaflensted.dk

facebook: Malerier af Eva Flensted Madsen

 

 


Karen Mølgaard

Hovedgaden 21 
8220 Brabrand

Mobil 45284 90751

molgaardkaren4@gmail.com

www.kamol.dk

 

 

 

 


Kirsten Mønsted

Askhøjvej 80
8570  Trustrup
Tlf. 2893 0099
mkmonsteds@gmail.com
www.monsteds.dk

 

 


Mogens Mønsted

Askhøjvej 80
8570  Trustrup
Tlf. 2893 0099
mkmonsteds@gmail.com
www.monsteds.dk


Ejvind Nielsen

”Baghusatelieret”

Skanderborgvej 166

8260 Viby J.

Tlf: 2164 6675

nielsen@ejvind.com

www.ejvind.com

 

 


 

Martha Holm Nielsen

Fuglsøvig 52, Begtrup

8420 Knebel

Mobil 2446 0601

makorfu@mail.dk

www.marthaholm.dk

 

 

 


Hanne Falch Olesen

Baghusatelieret

Skanderborgvej 166

8260 Viby J.

Mobil 2388 3875

hfo@webspeed.dk

www.hfo-kunst.dk

 


Peter Parling

Haraldsgade 17

7400 Herning

Tel. +45 2424 7855

pp@zapo.dk

www.zapo.dk

 


Ulla Severinsen

Digetsvej 41 B 

9970 Strandby

Mobil 2398 2451

ulla.severinsen@hotmail.com

www.ullasart.dk

 

 


  Ann Sigh

  findes på stand 33.       Erstatter Toni Lie.

Ann Sigh

Engelsborgvej 1
8800 Viborg

Telefon 2367 1093
annsigh.dk@gmail.com
Twww.annsigh.dk

 


Gabriela Strøm​

Hvidovre

mobil 2277 3305

gabrielagiraf@gmail.com

www.gabriela.dk

 


Torben Strøm

Ege Alle 40

2650 Hvidovre

Mobil 2245 1628

torbenstroem@gmail.com

www.fotogravure.dk

 

 

 

 


Bent Eggert Sørensen

Galleri Eggertart

Tunø Hovedgade 8

8799 Tunø

Mobil 6083 0197

bent@eggertart.com

www.eggertart.com

 

 


Anelene Thorsen

Vestervej 13

8462 Harlev J
Mobil 5121 9622
www.anelenethorsen.dk
anelene@outlook.dk

 


Jan Erik Thorsten 

Havnegade 7c

9900 Frederikshavn 

Tlf 2214 1200

www.gallerijet.dk

gallerijet@gmail.com 

 

 


Bettina Vahle

Galleri Grevelsgaard

Vestervangsvej 14

Fausing

8961 Allingåbro

Mobil: 3190 4405

bettina@grevelsgaard.dk

www.grevelsgaard.dk

 

 


Ilse Vinde

Nyvang 21 

Ferup 

6640 Lunderskov 

Mobil 4919 3705 - 4046 7591  

iv@ilsevinde.dk

www.ilsevinde.dk

 

 


Birthe Villauma Wiberg

Ateliergangen
Gl. Jonstrup seminarium
Jonstrupvangvej 150 N
3500 Værløse

Mobil +45 41444315

biviwi@gmail.com

birthewiberg.dk

 

 


Lene Worsøe

Kystvejen 45 st

8000  Aarhus C

leneworsoe@gmail.com

Mobil: 3072 0973

Facebook: Lene Worsøe, naivistiske malerier

 

 

 


Ole Juhl Østergaard

Chr.molbechsvej.11.2

8000 Aarhus.c.

Tlf.8612 2856.

ole-juhl@webspeed.dk.